JANDARMA, TÜRKOĞLU’NDA SERVİS ARAÇLARINI DENETLİYOR

519

Türkoğlu İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı koordinasyonunda yolcu taşıyan servis araçlarının denetimi yapılmıştır.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, yolcu taşıyan araçların karıştığı trafik kazalarının önlenmesi ve sürücülerde algılanan yakalanma duygusunun oluşturulması maksadıyla, Paydaş kurumlarla (Emniyet, Belediye trafik zabıta ekipleri) müşterek yolcu taşıyan servis araçlarının denetimi yapılmıştır.

Denetimde şoförlerin kural ihlali yapıp yapmadıgi, yolcu taşımak için yetki ya da güzergah izin belgelerinin olup olmadığı, yolcuların emniyet kemeri kullanıp kullanmadıkları, şoför ve yolcuların pandemi kurallarına uyup uymadıkları hususları başta olmak üzere genel trafik kuralları konusunda kontroller yapılmıştır. Uygulamada araç şoförü ve yolculara uyulması gereken kurallar ve alınması gereken belgeler konusunda bilgilendirme yapılmıştir. Ayrıca denetimlerde (325) yolcu taşıyan servis aracı kontrol edilmiş, kural ihlalinde bulunan (8) sürücüye toplam (8.017) TL trafik idari para cezası uygulanmış ve (2) arac trafikten men edilmiştir.

Kahramanmaraş İl Jandarmaa Komutanlığı’nca kazaların önlenmesi maksadıyla, Paydaş kurumlarla (Emniyet ve Belediye zabıta trafik ekipleri) beraber denetimler aralıksız sürdürülecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.