ARTVİN’DEN TÜRKOĞLU’NA BİLİM HER YERDE TÜBİTAK 4007 ŞENLİĞİ

242

 

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde, Artvin Valiliği himayelerinde Konteyner Şehir olarak kurulan Artvin Mahallesi’nde bugün Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK 4007 Afet Bölgesi ‘’Artvin’den Kahramanmaraş’a Bilim Her Yerde ‘’ Bilim Şenliği projesi açılışı , kardeş okul olarak belirlenen Yıldızkent Şehit Şeref Ortaokulu bahçesinde Konteyner Çocuk Oyunevi açılışı, Artvin Valiliği koordinasyonunda Başkent Artvin Derneği başta olmak üzere STK’ler ve Artvin halkının bağışları ile kurulan konteyner Artvin Mahallesi’ne Artvin’deki öğrenci ve velilerin Bağışladıkları kitaplarla oluşturulan’’ Konteyner Okuyan Artvin’’ Kütüphanesi açılışı yapıldı.

Artvin Vali Yardımcısı Ömer DERECİ ,Artvin Önceki Dönem Milletvekili Av. E. Erkan BALTA, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf KAHRAMAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ÇELİK, Artvin Gönül Bağı Platformu üyeleri, SGK İl Müdürü Kahraman DERECE, MEMUR-SEN İl Başkanı İbrahim İNCE, KAMU-SEN İl Başkanı Hüseyin AYDIN, Artvin Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan CİN, merkez muhtarları, Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE ekibi ,atölye lideri, AÇÜ öğretim üyeleri ve Artvin’deki okullardan öğretmenler ,Türkoğlu halkımız ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen programlarda Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi ilçemizde Artvin rüzgarı estirdiler.
Programın devamında Bilim Her Yerde Projesi kapsamında açılan atölyelerde ilçemizdeki öğrenciler farklı birçok etkinliğe katılma imkanı buldular.

Ayrıca Artvin Valiliği himayelerinde, Artvin Gönül Bağı Platformu yürütücülüğünde ‘’Sofraya Bir Tabak da Sen Koy’’ kampanyası ile konteynerlere takılan klimalar incelenerek vatandaşlarımıza hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.