TÜRKOĞLULU PROFESÖRE KIRGIZİSTAN’DA YENİ GÖREV

712

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde doğup büyüyen Prof. Dr. Mustafa Orçan, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi rektör yardımcılığına atandı. 

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, 21 Eylül 2020 tarihi itibariyle göreve atanan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orçan’a Üniversitenin rozetini taktı.

Edebiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Orçan, Aralık 2019’dan bu yana Sosyal Bilimler Enstitüsü müdürlüğü görevini de yürütüyor.

Prof. Dr. Mustafa Orçan Kimdir?

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra, lisansını Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde tamamladı, Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı (1993-1999) ve yüksek lisansını burada tamamladı. 1999-2003 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı ve doktorasını burada yaptı. Kırıkkale’de öğretim üyeliğinden sonra, 2011 yılından itibaren Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde çalışmaktayken 2017 yılında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’ne görevlendirildi. 2020 yılında ise bu üniversiteye rektör olarak atandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.