TÜRKOĞLU’NA FEN LİSESİ AÇILIYOR

683

Yenileşme ve çağın gereklerine ayak uydurma zorunluluğunun hissedildiği günümüzde eğitimde fırsat eşitliği sunabilmek adına Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesine Fen Lisesi yapımında gerekli süreç başlatıldı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Habibe ÖÇAL, Ahmet ÖZDEMİR ve Mehmet Cihat SEZAL, Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya SELÇUK ile Kahramanmaraş ve Türkoğlu İlçesi adına çok önemli görüşmeler yaptı.
Görüşmede öne çıkan hususlardan birisi de Türkoğlu‘na yapılması düşünülen Fen Lisesi oldu.
Fen liseleri; uygulanan program, öğrenci kalitesi ve akademik başarı durumları yönüyle eğitim sistemimizin en başarılı kurumlarıdır. Ülkemizde matematik ve fen alanında üstün yetenekli öğrencilerin eğitimlerini sağlamak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yüksek düzeydeki bilim ve fen adamlarının yetiştirilmelerine kaynaklık etmek, öğrencileri araştırmacılığa yöneltmek, yeni buluşlara meraklı öğrencilerin çalışacakları ortam ve şartları hazırlamak, yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullardır.
Bu okullarda eğitim almak için Türkoğlu dışına çıkmak zorunda kalan öğrencilerimizin nitelikli eğitime erişim olanaklarının eşitlikçi bir yapıda düzenlenmesi adına ilçemizde yapılacak olan Fen Lisesi elzem olmaktadır.
Eğitimde fırsat eşitliğini ve eğitimin toplumla bütünleşmesini sağlamak sosyal devletin gereğidir. Bu bağlamda İlçemizdeki tüm öğrencilerimizin ailelerinden uzaklaşmadan şehir merkezlerindeki akranlarıyla eşit imkânlar içinde, bilime dayalı, düşündüren, bilinçlendiren nitelikte bir eğitim görmesi amaçlanmaktadır.
Türkoğlu’nda, öğrencilerimizin araştırma, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek ve onları bilimsel çalışma yapmaya teşvik etmek amacıyla, bilim ve teknoloji alanında verilen eğitimin niteliğinin artırılmasına çalışılmaktadır.
Yirmi birinci yüzyılda daha zengin ve refah ülke olma yolunda adımlar atarak, toplumumuzu çağdaş dünyanın mutlu birer üyesi haline getirmek için gayret eden ve desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz kıymetli vekilimiz sayın Habibe ÖÇAL‘a ve değerli milletvekillerimize Türkoğlu adına teşekkür ederiz.
İlçemizde nitelikli okullarımız arasında bulunacak olan Türkoğlu Fen Lisesi’nin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.