TÜRKOĞLU’NDA ÖĞRENCİLER EĞİTİMİN YANINDA KÜLTÜR SANATI DA ÖĞRENECEK

260

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde okul kütüphanesinin yanı sıra çok amaçlı salon ve sahne de açıldı.

Türkoğlu ilçesi Dedeler İlk ve Ortaokulunda 5.000’den fazla kitabın bulunduğu kütüphane ile birlikte öğrenciler tiyatro sahnesinin de bulunduğu çok amaçlı salonun da açılışı gerçekleşti.

Açılışa Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan, Okul Yönetimi, çevre mahallelerde bulunan okulların müdürleri, Milletvekili aday adayı Halil Açıkgöz, öğrenciler, veliler katıldı.

 

Dedeler Ortaokulunun kütüphanesi ve çocukların kişisel gelişimleri için Mustafa Tekerek öncülüğünde yürütülen proje okul müdürü Mustafa Bozdoğan ve gönüllüler sayesinde hayat buldu.

Projeyle ilgili kısa bir açıklama yapan Mustafa Tekerek; “Bölgemizde kültür sanat alanında açık bulunuyor, yapılan bu sahnede çocuklara tiyatro, diksiyon, drama eğitimlerinin yanı sıra farkındalık ve topluluk önünde konuşma eğitimleri vereceğiz.  Oynayacağımız oyunlar ile bölge halkımıza farklı bir kültürel tecrübe yaşatmayı planlıyoruz. bizlere desteklerini esirgemeyen Dedeler mahallesine ve gönüllülerine ve açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran herkese teşekkürler ediyorum.” dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.