EL EMEĞİ ÜRÜNLER TÜRKOĞLULU DEPREMZEDELERİN KAZANÇ KAPISI OLDU

276

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu depremzede kadınla tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünler kazanç kapısı oldu.

Türkoğlu ilçesinde Aile destek merkezinde bir araya gelen depremzede kadınlar, yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerin hem motivasyon sağladığını hem de maddi manevi olarak destek sağladıklarını dile getirdiler.

Yapılan ürünleri satıp , gelir elde ettiklerini söyleyen usta öğretici Nihal Kesici,”Kurslarımız genellikle hanımlara yönelik. Hanımları motivasyon ve maddi manevi olarak desteklemek amacıyla açıldı buradaki kurslar. Yapılan ürünleri satıyorlar ve oradan gelir elde ediyorlar. Bu durumdan ise çok mutlu oluyorlar. Evde durmak istemiyorlar. Konteynerde kalmak istemiyorlar. Orada çok sıkıldıklarını söylüyorlar. Buradaki ortam ve yapılan işler sohbet ortamında olduğu için, hoşlarına gidiyor” dedi.

Kesici,”Burayı çok seviyorlar ve bırakmak istemiyorlar. Burası çok amaçlı bir kurs. Burada örgüler yaptık, ahşap boyama yaptık. Burası çok amaçlı olduğu için burada sıkılmıyorlar. Sürekli bir şeyler ürettikleri için hem kendi evlerine yapıyorlar hem de satmak için yapıyorlar. Burada bebek üretimi de yapıyorlar bebek satışlarını çok fazla yaptık” ifadesini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro