KAHRAMANMARAŞ PROTOKOLÜ TÜRKOĞLU’NDA BUĞDAY HASADINA KATILDI

118

 

 

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde Buğday Hasadı tarla günü etkinliği yapıldı.

Hasat öncesi işletmede bir süre incelemelerde bulunan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, işletme sahibi Nurettin Görgün’den tarımsal çeşitlilik ve yapılan üretim hakkında bilgiler aldı.

Üreticiler ile hasbihal ederek buğday hasadının bereketli olması dileğinde bulunan Vali Coşkun, ilimiz iklim koşulları ve toprak yapısıyla tarıma elverişli bir bölgede bulunuyor. Bu anlamda ülkenin tarıma dayalı ekonomik kalkınmasına önemli destek sunmaktadır. Bilindiği üzere yaz mevsimi ile sıcaklıkların yükselmesi olası yangın risklerini arttırmaktadır. Vatandaşlarımızı anız yakılmaması konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Kendi Kendine Yetebilen Şehirler

Kendi kendine yetebilen şehirlerin önemini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Özellikle bölgemizde yaşanan savaşlar gıda, enerji ve suya ulaşılabilmesinin ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Bu noktada her zaman ifade ettiğimiz gibi kendi kendine yetebilen bir şehir ve ülke olmamız çok büyük önem arz ediyor. Hamdolsun bu noktada Kahramanmaraş’ımızda ve ülkemizde çok ciddi aşama kat edildi. Bütün çiftçilerimize, üreticilerimize ve işçilerimize yürekten teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” diye konuştu

Vali Coşkun ve protokol üyeleri, program sonunda biçerdövere binerek buğday üreticilerle birlikte hasat yaptı.

Hasat günü etkinliğine Vali Ömer Faruk Coşkun’un yanı sıra, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İl Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Bilir, kamu kurum müdürleri ve çiftçiler katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.