TÜRKOĞLU’NDA ÇİFTÇİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

316

Kahramanmaraş‘ın Türkoğlu ilçesinde çiftçilere yönelik devam eden eğitimler kapsamında Üzümde Budama, Hastalık ve Zararlılarla Mücadele ve Bitki Besleme konularında eğitim programı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından uygulanan Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor programı doğrultusunda Türkoğlu ilçesinde yürütülen “Asmalarda Üzüm Yapraklarda Gözüm” yayım projesi kapsamında tesis edilen Asma demonstrasyon alanında Tokat Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü konu uzmanı personelleri Dr. Duran KILIÇ ve Mühendis Hüseyin TOPAL tarafından kadın çiftçilerimize yönelik Üzümde Budama, Hastalık ve Zararlılarla Mücadele ve Bitki Besleme konularında eğitim programı gerçekleştirildi.

Türkoğlu İlçesine bağlı Akçalı Mahallesinde tesis edilen demonstrasyon alanında gerçekleştirilen programa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ, Proje Yürütücüsü teknik personelleri ve kadın çiftçiler katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.