KAHRAMANMARAŞ VALİSİ DEĞİŞTİ; İŞTE YENİ VALİ

503

Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 57 ili kapsayan valilik atamaları resmi gazetede yayımlandı. Açıklanan valiler kararnamesiyle Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun Denizli’ye atanırken yeni Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer oldu.

Ayrıca daha önce Türkoğlu Kaymakamı olarak görev yapan ve deprem sürecinde Türkoğlu Koordinatör Valiliği görevini yürüten Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Mardin Valiliğine yine deprem sürecinde Türkoğlu Koordinatör Valiliği yapan Giresun Valisi Enver Ünlü ise Manisa Valiliği görevine atandı.

Mükerrem Ünlüer kimdir?

1964 yılında Erzurum’da doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

1989-1992 yılları arasında Erzurum kaymakam adaylığı, daha sonra sırasıyla Isparta Gelendost, Artvin Yusufeli, Elazığ Palu, Sakarya Ferizli Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevlerini yürüttü.

Bir yıl süre ile İngiltere’de eğitim, 26 gün süreli olarak ta Japonya’da Afet yönetim Kursu ve İçişleri bakanlığının düzenlemiş olduğu çok sayıda Mülki İdare seminerlerine katılmış ve Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Görev yaptığı süre içerisinde 9 adet takdirname 1 adet Teşekkür Belgesi almış ve 1 kez de maaş ödülü ile ödüllendirilmiştir.

İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri görevindeyken 02.08.2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Bayburt Valiliği görevine atanan Mükerrem ÜNLÜER evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro