MORGDA DİRİLDİĞİ SÖYLENEN TÜRKOĞLULU ALİ İLE İLGİLİ GERÇEKLER

524

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarında ve bazı internet sitelerinde paylaşılan Kahramanmaraş’ta bir kişinin morgda dirildiğine dair haberler gerçeği yansıtmıyor. Konu ile ilgili olarak söz konusu Ali Tepedir’in ailesi ile görüşerek gerçeği öğrendik.

İşte Olayın Gerçeği

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan 27 yaşındaki Ali Tepedir, geçtiğimiz 9 Ekim Pazartesi günü akşam saatlerinde Gaziantep’in İslahiye ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralı olarak Gaziantep Üniversitesi, Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılıyor. Kalbi duran ve hastanede yapılan müdahaleler sonucu tekrar hayata dönüyor ancak doktorlar Ali’nin durumunu hiç iyi görmüyorlar ve beyin ölümünün büyük oranda gerçekleştiği ve yaşam destek ünitesi aracılığıyla yaşamına devam ettiği belirtilerek. Aileden organlarını bağışlanmasını talep ediyorlar.

Organ Bağışına Karar Veren Aile, Evlatlarının Yaşadığını Öğreniyor

Bunun üzerine çevrede Ali’nin hayatını kaybettiği bilgisi yayılıyor ve sosyal medya sayfalarında paylaşılıyor. Aile kendi aralarında yaptıkları görüşmede Ali’nin organlarını bağışlayarak organ bekleyen hastalara umut olmaya karar veriyorlar. 10 Ekim Salı günü cenaze hazırlıkları yaparak mezarı hazırlanırken durumu haber vermek ve cenazelerini almak üzere Gaziantep’e giden aile üyelerine sabah saatlerinde uzman doktorlar tarafından konsültasyon yapıldığı ve Ali’nin hayati tehlikesinin devam etmekle birlikte henüz herhangi bir ölümden bahsedilemeyeceği bilgisi veriliyor.

Taziye Gelenler, Geçmiş Olsun Dileklerini İletiyor

Aldıkları bilgi karşısında şaşıran ve umutlanan aile üyeleri durumu Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu Mahallesindeki yakınlarına bildiriyorlar. Cenaze ve taziye için toplanan akrabalar ve vatandaşlar aileye geçmiş olsun dileklerini ileterek ayrılıyorlar.

Durumdan Rahatsız Olan Aile Haberlerin Kaldırılmasını İstiyor

Olayın bilgi kirliliğinden ve yanlış anlaşılmadan kaynaklı olarak yayılması ve sosyal medyada paylaşılması ile söz konusu haberler yapılıyor. Söz konusu haberlerden ve paylaşımlardan rahatsız olan aile haberlerin kaldırılmasın talep ediyor.

Ali’nin Tedavisi Devam Ediyor

Türkoğlu ilçesine bağlı Çakıroğlu Mahallesinden olup Beyoğlu mahallesinde ailesiyle birlikte ikamet eden dört kardeşin üçüncüsü olan 27 yaşındaki Ali Tepedir’in durumu ciddiyetini korurken yoğun bakım ünitesindeki tedavisi devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro