SERABRAL PALSİ HASTASI “MELEK” KÜPE İÇİN BİRİKTİRDİĞİ HARÇLIĞINI CAMİYE BAĞIŞLADI

396

8 yaşındaki serebral palsi hastası Melek Rana Hasırcı, 6 Şubat depremlerinde yıkılan mahallelerindekicaminin tekrar yapılması için küpe almak için biriktirdiği parasını bağışladı. 

6 Şubat günü saat 4:17 de meydana gelen depremde Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu mahallesinde bulunan Sümbüllüçat ağır hasar alarak yıkılmıştı. Bu duruma çok üzülen mahalleli caminin tekrar yapılması için Dernek kurararak çalışmalara başladı.

Caminin tekrar yapılması için çalışmalara başlandığını öğrenen 8 yaşındaki serabral palsi hastası Melek Hasırcı da caminin tekrar yapılması için katkıda bulunmak istedi. Daha önce küpe almak isteyen ve ailesinin tasarruf bilinci oluşturmak için harçlıklarını biriktirirerek istediği küpeyi alabileceğini belirtmesiyle haçlıklarını biriktirmeye başlayan Melek kısa sürede biriktirmişti.

Sümbüllüçat Caminin yapılmasına öncülük eden ve kurulan derneğin başkanlığını yürüten Adil Hasırcı’nın da yeğeni olan Melek, amcasının kendisini ziyaretinde sürpriz yaparak küpe için biriktirdiği harçlığını cami yapımında kullanması için amcasına verdi. Yeğenin bu güzel davanışından çok duygulanan Adil Hasırcı, Küçük Melek adına bağış makbuzu düzenledi.

Beyoğlu Mahallesinde bulunan Sümbüllüçat Cami yapımına yardım etmek isteyenler  Sümbüllüçat Camii ve Lojmanı Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Adil Hasırcı (5426790398) ile irtibata geçebilirler ya da derneğin hesabına TR769 0001 0006 3397 7585 5450 01 gönderebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.