TÜRKOĞLU BÜROKRASİSİNDE BEKLENMEYEN DEĞİŞİM

1.011

Türkoğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Akkaya’nın yerine Geleneksel Spor Dalları Federasyonu AS başkanı olan Kahramanmaraş Türkiye Olimpiyat Hazırlık merkezi müdürlüğü görevini yürüten Şahin Hopur getirildi.

Şahin Hopur, Türkoğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü olarak Asaleten göreve başladı.

ŞAHİN HOPUR KİMDİR?

Kahramanmaraş merkez doğumludur. 7 yaşlarında güreşe başlamış olup. Milli güreşçi olmasının yanı sıra Malatya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun olmuştur. 2005-2008 yıllarında Suriye Milli Güreş Takımı Antrenörlüğü yapmıştır. Geleneksel Spor Dalları Federasyonu AS başkanlığı ve Kahramanmaraş Türkiye Olimpiyat Hazırlık merkezi müdürlüğü yapmıştır.   Evli ve 2 çocuk babasıdır.

HÜSEYİN AKKAYA KİMDİR?

Hüseyin Akkaya, 1971 yılında Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi Uzunsöğüt mahallesinde doğdu. İlköğretimini Uzunsöğüt’te tamamlayan Akkaya,  orta ve lise öğrenimini İskenderun’da tamamladı. 1998 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünden mezun olan Akkaya, aynı yıl Kahramanmaraş Merkezde Beden Eğitimi öğretmeni olarak göreve başladı.

Kariyer ve Spor Etkinlikleri ise; 4 yıl Kahramanmaraş Kort Tenis İl Temsilciliği yaptı. Tenis Kulübü KATİK’in kuruluşunda aktif rol aldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Kulübünde 2 yıl  Voleybol Erkekler 1. Liginde mücade eden takımda  yardımcı antrenörlüğü yaptı. Halen Türkoğlu Belediyespor’da yöneticilik görevi yapmakta olan Akkaya, Türkoğlu Kılılı Ananadolu Lisesi’nde Müdür olarak  ve Türkoğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü görevini yaptı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.