TÜRKOĞLU ESKİ KAYMAKAMI, KARAMAN VALİSİ OLARAK ATANDI

821

Görev yaptığı sürede Türkoğluluların gönlüne taht kuran eski Kaymakam Tuncay Akkoyun, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Karaman Valiliğine atandı.

 Yayımlanan kararname ile 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, yerlerine yeni vali atandı.

TUNCAY AKKOYUN KARAMAN VALİSİ OLARAK ATANDI
Kararname ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan eski kaymakamımız Tuncay Akkoyun, Karaman Valiliği’ne atandı.

 

Tuncay Akkoyun Kimdir?

07.08.1976 tarihinde Elazığ’da doğdu.

İlk, orta ve lise tahsilini Elazığ’da tamamladı.

1995 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü’nde başladığı üniversite öğrenimini 1999 yılında tamamladı.

Aynı yıl İçişleri Bakanlığı’nca açılan kaymakamlık sınavını kazanarak, 2000 yılı Mayıs ayında Elazığ Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı.

Adıyaman-Besni, Adana-Karaisalı ve Malatya-Kale Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı, Türkoğlu ve Elbistan Kaymakamlığı yaptı.

2018 yılından bugüne kadar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Tuncay Akkoyun, 12.05.2022 tarihinde Karaman Valisi olarak atandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro