TÜRKOĞLU KAYMAKAMI YİNE DEĞİŞTİ; YENİ KAYMAKAM TANIDIK İSİM

399

2017 yılında Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal’ın Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığına atanması sonucu neredeyse her yıl Kaymakam değişikliği yaşanan Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yine Kaymakam değişikliği yaşandı.

Geçtiğimiz yıl Türkoğlu Kaymakamı olarak atanan Burak Keser Ordu Vali Yardımcısı olarak atanırken yerine daha önce Türkoğlu Kaymakam vekilliği görevini de yürüten Bilecik Gölpazarı Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan atandı.

2013- 2017 yılları arasında dört yıl Türkoğlu Kaymakamı olarak görev yapan Serdar Kartal’ın ardından Hakan Ezgi, Mustafa Nevzat Mercan, Gürbüz Saltaş, Mahmut Hersanlıoğlu ve Burak Keser olmak üzere altı yılda beş kaymakam Türkoğlu’nda görev yapmıştı.

Mustafa Nevzat Mercan Kimdir?

1984 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini İstanbul’da, lisans eğitimini ise Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. 2010 yılında Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünde muhafaza memuru olarak memuriyete başladı.

         2018 yılında Yozgat Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Yozgat İlinde Valilik stajını, Yalova İli Armutlu İlçesinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladıktan sonra. Türkoğlu ve Sarıcakaya ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. Kocaeli ilinde teftiş stajını tamamladıktan sonra, yurt dışı stajı kapsamında 2019-2020 yılları arasında Londra’da 6 ay dil eğitimi gördü. 2020-2022 tarihleri arasında Çavdır ve 2022-2023 yılları arasında Gölpazarı Kaymakamı olarak görev yapmıştır. 24.08.2023 tarihli ve 2023/388 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile Türkoğlu ilçesine atanmıştır. iyi derecede İngilizce bilmekte ve evli ve 3 çocuk babasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro