TÜRKOĞLULU DEPREMZEDENİN YAPTIĞI BEZ BEBEKLER MORAL KAYNAĞI OLDU

383

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde depremzede kadın katıldığı kursta öğrendiği bez bebek yapımıyla moral kaynağı oldu. 

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin en çok etkilediği yerlerin başında gelen Türkoğlu ilçesinde bin civarında kişi hayatını kaybederken binlerce kişi ise olumsuz etkilendi. Depremde evleri yıkılan ve kullanılamaz hale gelen vatandaşlar ise Konteyner Kentlerde hayata tutunma çabası veriyor.

Türkoğlu İlçesi Lojistik Konteyner Kent’te yaşayan 62 yaşındaki 2 çocuk annesi Nurhan Gürdal, bez bebek, çanta ve örgü modelleri yaparak moral buluyor.

Gürdal,”Depremde evimiz ağır hasar aldı. Bir kaç ay çadırda kaldık. Daha sonra konteyner kentte geldik. Çok şükür bu durumumuza. Daha sonra buraya kurs açıldı. Ben de bu tür şeylere çok meraklıydım. Tablolar yaptık, bebekler yaptık. Keşke daha önce de bu tür kurslara gitseymişim. Zaten öğrenmeyi seven bir insanım. Çok hoşumuza gidiyor. Allah razı olsun bu tür kursları açanlardan. Ben burada bebek yapıyorum, çanta yapıyorum. Hepsi el emeği göz nuru. Hem moral oluyor hem de maddi kazanç elde ediyoruz. Bizlere harçlık oluyor. Hem de yeni arkadaşlar ediniyoruz. Bizleri de güzel uğraşlar oluyor” dedi.

Yapmak isteyenler,hevesi olanlar için güzel bir uğraş olduğunu söyleyen Gürdal,”Yaptığımız örgü bebeklerin fiyatı değişiyor. 300 TL ve 500 TL arasında değişiyor. Büyüklüğüne göre ve küçüklüğüne göre değişiyor. Bebekler yapılırsa çok güzel satılıyor. Alanlar çok oluyor çocuklar için. Kötü ve zararlı oyuncaklar değil. Uzun ömürlü bir bebek. Sıkıntılarımı atıyorum. Strese çok iyi geliyor” ifadesini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro