TÜRKOĞLU’NDA ORMANLIK ALANLARA GİRENLERE VE ANIZ YAKANLARA PARA CEZASI UYGULANACAK

302

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde ormanlık alanlara girenlere ve anız yakan arazi sahiplerine idari para cezası uygulanacak.

Yaz mevsiminin girmesi ve hasat döneminin başlaması ile birlikte Türkoğlu ilçesinde yaşanan orman ve anız yangınları sonrası Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan devriye faaliyetlerinin arttığını, ormanlık alanlara giriş yapanlara ve anız yakılan arazi sahiplerine idari para cezası uygulanacağını belirtti.

Kaymakam Mustafa Nevzat Mercan açıklamasında: Maalesef Bayram süresince ilçemizde iki adet ufak çaplıda olsa orman yangını çıkmış, ekiplerimizin özverili çalışmaları sayesinde büyümeden kontrol altına alınmıştır.

Valiliğimizin aldığı karar doğrultusunda ormanlık alanlara girişler kesinlikle yasaklanmış olup; özellikle Deprem sebebiyle yapılan TOKİ Konutlarımızın üst bölgesi ve Türkoğlu Mesire alanı bitişiğindeki Ormanlık alanlarda devriye faaliyetleri arttırılmıştır. Başta bu bölgeler olmak üzere Ormanlık alanlara giriş yapanlara idari para cezası uygulanacaktır.

Ayrıca maalesef Büyükova bölgesi olmak üzere anız uygulamaları devam etmektedir. Arazi sahiplerine idari para cezaları istisnasız uygulanacaktır. Lütfen bu sıcak havalarda dikkatli olalım tescilli mesire alanlarımız hariç, semaver ve mangal yakmayalım, anız yakarak hem toprağımıza hem de ağzı dili olmayan canlılara zarar vermeyelim. Amacımız ceza yazmak değil, ceza yazmaktan mutlu oluyor da değiliz, amacımız çocuklarımıza daha yeşil bir Türkoğlu bırakmak.” ifadelerine yer verdi.

Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan geçtiğimiz günlerde Şekeroba Mahallesinde çıkan orman yangını söndürme çalışmalarını takip ederken

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro