TÜRKOĞLU’NDA TRAKTÖRLERE REFLEKTÖR VE ROPS DEMİRİ DAĞITILDI

432

Kahramanmaraş‘ın Türkoğlu ilçesinde çiftçilerin trakötrlerini daha güvenli kullanabilmeleri için rops demiri ile birlikte reflektör dağıtıldı.

Son yıllarda sanayi ve ekonomideki büyümesinin yanı sıra tarımsal üretimin de önemli bir yer tuttuğu Türkoğlu ilçesinde çiftçilerin tarım makinalarını daha etkin ve güvenli kullanabilmeleri için farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler düzenleniyor.

Türkoğlu İlçe Jandarma Komutanlığı ve Türkoğlu Ziraat Odası Başkanlığınca hazırlanan “Rops Demiri ve Reflektörle Kendini Güvende Hisset” projesi kapsamında 15 çiftçiye römorklarına takılmak üzere reflektör ile kabinsiz traktörlerde kullanılmak üzere rops demiri dağıtımı yapıldı.

Reflektör ve rops demiri dağıtımı etkinliğine Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Türkoğlu İlçe Jandarma Komutan Mustafa Kemal Hakverdi, Türkoğlu İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çimen, Türkoğlu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karaca, Türkoğlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hikmet Kaçar, Ak Parti İlçe Başkanı Feyzettin Okumuş ile vatandaşlar katıldı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.