TÜRKOĞLU’NDAN SONRA BİR BELEDİYE DAHA YENİ BİNASINA TAŞINDI

664

Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte yeni oluşturulan ve hizmet alanı genişleyen İlçe belediyeleri yeni binalarına taşınmaya devam ediyor.

2014 yılında Büyükşehir Belediyesi kapsamına alınan Kahramanmaraş’ ta iki yeni İlçe belediyesi kurulmuş ve 52 belde Belediyesi ile İl Özel idaresi de kapatılmıştı. Belde Belediyesi ve Özel İdarenin görevleri ise İlçe Belediyeleri ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmeye başlamıştı. Daha önce sadece İlçe merkezinde hizmet veren ilçe belediyeleri de mahalleye dönüşen beldeler ve köylere de hizmet götürmeye başlamasıyla hizmet alanı ve Personel sayısının artmasıyla mevcut binalar yetersiz kalıyordu.

Yeni kurulan Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediyekerinin yanı sıra Türkoğlu, Andırın ve Göksun ilçelerinde de yeni hizmet binası yapım çalışmaları başlamıştı. Türkoğlu’nda yeni belediye hizmet binası 2016 yılında faaliyete geçerken Onikişubat Belediyesi de yeni binasında hizmet vermeye başladı.  Resmi açılışının ise önümüzdeki hafta Kahramanmaraş’a gelecek olan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılması planlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.