TÜRKOĞLU’NU KÜLTÜR VE SANATTA DA METROPOL İLÇE YAPACAĞIZ

590

 

İstanbul’dan memleketi Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine dönüş yapan tiyatro sanatçısı ve yazar Mustafa Tekerek Türkoğlu’nun kültür ve sanat alanında da metropol ilçe haline getirmek için çalışmalar yapmayı planladığını açıkladı.

Türkoğlu ilçesine bağlı Dedeler Mahallesinde doğup büyüyen Sanatçı artık memleketine sanat ve kültür alanında hizmet etmek istediğini söyledi pekçok farklı tiyatro grubunda rol alan ve yönetmenlik yapan sanatçı başarmanın ilk şartının inanmak olduğunu söylediği röportajımızda inancının tam olduğunu söyleyerek tiyatrolarda uzun yıllar oyunculuk ve yönetmenlik  yapan sanatçı sahne sanatlarının bütün kademelerinde görev yaptığını ayrıca çeşitli radyo kanallarında da sunuculuk ve spikerlik yaptığını açıkladı.

Mustafa Tekerek memleketinin bu gibi sanatsal faliyetlerini destekleyeceğini düşündüğünü zira Türkoğlu’nun son yıllarda ekonomik ve demografik gelişiminin kültür sanat alanında da yaşanması gerektiğini ve bu alanda da metropol ilçe olmasına yönelik katkı sunmak üzere burada olduğunu söyleyen Tekerek: “Doğup büyüdüğüm yer olan Türkoğlu’na kendi alanında katkılar  yapmak için elinden geleni yapacağını ileterek kültür sanat alanında profesyonel yaklaşımlar sergilemeyi düşünüyorum. Kültür ve sanatın bir çok farklı noktasında Türkoğlu insanının kendine geliştirmesi için programlar hazırlıyorum. Yaptığımız planlama doğrultusunda Türkoğlu’nu önümüzdeki yıllarda kültür sanatta metropol ilçe olacak.” dedi.bu bağlamda idari ve mülki amirlerle görüşmeler yapan sanatçı destek göreceğini ve Türkoğlu’na ve halkına olan inancının tam olduğunu yeniledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.