YEŞİL VATAN TIRI, TÜRKOĞLU’NDA FARKINDALIK OLUŞTURDU

240

Tüm Türkiye’yi dolaşan ‘Yeşil Vatan Tır’ı’ Kahramanmarş’ın Türkoğlu ilçesinde  yaptığı etkinliklerle ağırladığı ziyaretçilerinde orman farkındalığı oluşturdu.

10 gün boyunca Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki il ve ilçelerde etkinlik yapacak olan Yeşil Vatan Tır’ı Türkoğlu Millet Meydanında ziyaretçilerini ağırladı.

 

 

Yeşil Vatan tırı ekibi tarafından düzenlenen halat çekme, cuval yarışı, yüz boyama, 5D sinema ve birçok etkinliklerle öğrenciler doyasıya eğlendiler. Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince öğrencilere ormanın hayatımızdaki yeri, orman, ağaç dikimi ve çevre bilinci hakkında eğitimler verildi. Orman yangınları ile mücadelede kullanılan arozöz, araç ve gereçler tanıtıldı.

Yeşil Vatan Tır’ı Kahramanmaraş’ta etkinliklerine diğer ilçelerde devam edecek olup Türkoğlu ilçesindeki etkinliklere Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Türkoğlu İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Kemal Hakverdi, Türkoğlu İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çimen, Türkoğlu ve Şekeroba Orman İşletme Şefleri Yunus Emre Gizlenci ve Neslihan Küpeli, Tapu Müdürü Mehmet Akçul, Sağlık Müdürü Abid Başarıcı, Nüfus Müdürü Mehmet Mazı, Ak Parti İlçe Başkanı Feyzettin Okumuş ve vatandaşlar katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.