AK PARTİDE ERTELENEN KONGRELERİN DURUMU BELLİ OLDU

444

AK Parti’de ertelenen ilçe ve il kongrelerinin, önümüzdeki aydan itibaren stadyumlarda açık alanda yapılmaya başlanacağı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, salon yerine stadyumlarda yapılması planlanan ilçe kongrelerinin, sosyal mesafe kuralına uygun ve sınırlı bir katılımla gerçekleştirileceği kaydediliyor.
AK Parti, geçtiğimiz Aralık ayının son günlerinde 7. Olağan Kongre sürecini başlatırken, bazı ilçelerde kongreler yapılabilmiş, 13 Mart itibarıyla Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda bazı illerde ise ilçe kongreleri ise ertelenmişti
Eldeki bu tablo nedeniyle harekete geçen AK Parti Teşkilat Başkanlığı, Temmuz’da başlaması planlanan sosyal mesafeli kongre çalışmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu. Erdoğan’ın, stadyumlarda yapılacak sosyal mesafeli kongre formülüne onay verdiği ve AK Parti’nin ilçe kongreleri için hazırlıklara başladığı kaydedildi. Kongrelerin; açık havada, sosyal mesafe kuralına uygun ve sınırlı katılımla gerçekleştirileceği kaydediliyor. Stadyumlarda yapılacak kongrelerde, divan ve delegeler için saha ortasında kongre düzeni oluşturulacak. Sandalyeler, masalar ve kabinler arasında sosyal mesafe kuralı uygulanacak. Kongrelerden önce stadyumlardaki her nokta dezenfekte edilecek. Delegeler, kongreye maskeleriyle katılacak. Katılım sayısı sınırlı tutulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.