TÜRKOĞLU’NUN HZ. ÖMER’İ VAR MI?

615

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan verdiği talimatla teşkilatlarda göreve getirilecek isimlerin seçilmesi için önemli bir kriter getirdi; Hz. Ömer gibi olacak! “

Verdiği talimatta: “Öyle isimler bulun ki, o ilin Ömer’i olsun. Sözüne güvenilen isimler olsun. Şaibesi olmasın. Gençlik kolları ve kadın kollarında da aynı şeyi yapın. Madem elimizde bir insan kaynağı havuzu var. Bunu değerlendirelim. O ilin ileri gelenlerine danışın, sorun. Göreve getireceğimiz kişi birleştirici unsurları taşısın. Ekipleşmelere izin vermeyeceğiz.”  dedi.

Bu talimata birlikte akıllara AK Parti Türkoğlu teşkilatında görev alacak kişilerle ilgili olarak;

Türkoğlu ilçesinde Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sözüne güvenilen isimler olsun. Şaibesi olmasın.” tanımlamasına uyan kimler var ?

Türkoğlu ilçesinde toplumun geneli tarafından kabul görülen isimler kimler?

Türkoğlu’nda ismi ön plana çıktığında kimler için hep bir ağızdan çok doğru seçim denebilir?

Türkoğlu’nda Hazreti Ömer gibi kim adaletli olabilir?

Türkoğlu’nda kim Hazreti Ömer’in sahip olduğu “Fırat kenarında bir kurt bir koyunu kapsa korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı Ömer’den sorulur!” sorumluluğuyla Türkoğlu’na sahip çıkabilir?

Türkoğlu’nda kim devlet malı için  Hazreti Ömer’in sahip olduğu “Devletin mumu, kendi mumu” hassasiyete sahip?

Türkoğlu’nda kim torpil ve iltimas için Hazreti Ömer’in oğlu Abdullah’a uyguladığı yöntemi uygulayabilir? 

1 yorum
  1. Avatar
    ademooğlu diyor ki

    Ömer ler her yerde her zaman olmuştur ama çoğu zaman biraz geride kalmışlardır. partiler ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri genellikle göze görünür olma, maddi anlamda birşeyler kazanma, şöhret anlamında popüler ve gözde makamlarda olma kaygısı olan insanlar olduğu toplumun sanıyorum genel kanısıdır. Ömer arıyorsak siyasetin ve çok popüler sivil toplum kuruluşlarının biraz dışına çıkmak belki dar çerçevede anket tarzı çalışmalar yaparak bulmak lazım, acizane kanaatim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro