TÜRKOĞLU GENÇLERBİRLİĞİ SPOR’DAN SİTEM DOLU PAYLAŞIM

380

Türkoğlu’nu liglerde temsil eden tek takım olan ve U18 Şampiyonu olarak Kahramanmaraş’ı temsil eden ancak masa başı oyunlarla turnuvadan elenen, itirazı TFF tarafından oy çokluğu ile reddedilen Türkoğlu Gençlerbirliği Spor kulübünün sosyal medya hesaplarından takımlarına sahip çıkılmaması ile ilgili sitem dolu bir paylaşım yapıldı. 

Paylaşımda: “Sahipsiz Kahramanmaraş Futbolu

U-18 Türkiye Şampiyonası Finallerinde karşılaştığımız Diyarbakır DSİ. Spor ile normal süresi 0-0 biten maçta, penaltı atışları sonucu 8. Penaltı atışında 6-5 mağlup olmuştuk. Maçta kural hatası yapıldığı için AFDK ya itirazımız olmuş. Sonuç olumsuz olunca TAHKİM e başvurmuştuk. 16.05.2022 tarihli itiraz dilekçemiz 25.05.2022 saat 14:00 da maalesef oy çokluğu ile olumsuz sonuçlanmıştır.

Biz mücadelemizi sahada ve masada yaptık.

Bu süreçte Kahramanmaraş’da çok şey öğrendik.

Yanımızda olup bize destek olanların dışında umursamaz bir tavır takınan kişilerin varlığına şahit olduk.
Türkoğlu Gençlerbirliği Spor Kahramanmaraş’ı en iyi şekilde temsil ederken; Kahramanmaraş futbolunu yönetenler bu şehrin çocuklarına sahip çıkmamıştır. Bizim dışımızda bir kişi dahi Tahkim’i aramamıştır, itirazımız dan 9 gün geçmesine rağmen kura çekiminin yapılacağı ana saatler kala kendi çabamız ile Tahkim kurulunu ısrarla arayarak olağan üstü toplattık. AFDK ve TAHKİM kendi hatalarını bizim sahipsiz kalmamızdan faydalandılar ve faturasını oy çokluğu ile bizim kulübümüze kestiler.
Değerli Amatör spor kulüplerimiz
1. Tff’nin belirlediği kurallara bundan sonra uymak zorunluluğunuz olmadığını bu gün öğrendik. {18 kişilik kadroya bundan sonra istediğiniz kadar sporcu yazabilirsiniz oyuncu değişikliği yapmamak şartıyla, örnek=Taraftarınızın lisansını çıkarıp yedek kulübesine istediğiniz sayıda alabilirsiniz. Sayıda sınırlama yok. }
2. İl temsilciniz ile aranız iyi ise Maçın hakemini de tanıyorsanız zaten oyuncu değişikliğini paraf yaptım diyerek yapabilir. Yetmedi dilediğiniz zaman hakemden esame listesini alıp üzerinde karalama yapabilirsiniz.
3. Paraf yaptım sakatlandı oyuncu deyip, hatamı anladım ben fazla oyuncu yazdım üzerinde karaladım ama paraflı oyuncu, üzeri karalı oyuncu da lisans kontrolünde sahada hazır bulunuyor bununda sakıncası yok. Ne hikmetse kağıt üzerinde sayı karalanarak 18 e düşmüş ama sahada 20 oyuncu, hakemin elinde 20 lisans var. Bunlar görmezden gelinebilir.
4. İstediğiniz kadar kural hatası yapın bunun hiç bir cezai karşılığı yokmuş bunda öğrendik.
5. Tahkim in birden fazla kişiden oluştuğunu karar verirken Tff nin belirlediği kurallara kimilerinin dikkate aldığını, kimilerinin de çok fazla önemsemediğini öğrendik.

6. Sahipsiz olmak neymiş bunuda çok iyi öğrendik.” ifadelerine yer verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro