TÜRKOĞLULU GENÇ SPORCU TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

682

Türkoğlulu Nisa Nur Oğul, Antalya’da düzenlenen Wushu Kung-fu Türkiye Şampiyonasında şampiyon oldu. Şampiyon sporcu Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek. 

Türkoğlu’dan Wushu Kung-fu Türkiye Şampiyonasına. Türkoğlu DemirSpor üç sporcu ile katıldı.  Antalya’da yapılan Wushu Kung-fu Türkiye Şampiyonasında Türkoğlu ilçesi Beyoğlu Mahallesinden olan sporcu Nisa Nur Oğul rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Sporcu aynı zamanda Bulgaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına direk gitme hakkı kazandı. Diğer sporcular da aldığı derecelerle Balkan Şampiyonasına gitme hakkı hakkı kazandı.

Türkoğlu Demir Spor antrenörü Hacı Ahmet DEMİR verdiği demeçte: “Türkoğlu ilçesinde bbu sporu 11 aydır yapıyoruz bu süreçte 23/25 Ağustos  2019 da ilçemizde düzenlediğimiz 15 temmuz şehidi Niyazi Ergüven Turnuvasında takım halinde Güneydoğu Anadolu bölge şampiyonu olduk. Yine Gaziantep’te 15 Temmuz şehidi Mehmet Demir anısına yapılan Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonasında takım halinde Gençler kategorisinde bölge şampiyonu, Büyükler kategorisinde bölge 2. olduk. Hedefimiz 13-23 Nisan ‘da Sakarya ilinde yapılacak olan Okullar arası wushu kung-fu şampiyonasına en iyi şekilde hazırlanmak ve ilçemizi orada en iyi şekilde temsil etmektir.

Osman Okumuş’a Teşekkür Ediyoruz

Bu süreçte bizden desteği hiç esirgemeyen Türkoğlu Belediye başkanı sayın Osman OKUMUŞ ve Türkoğlu Kaymakamı sayın Gürbüz Saltaş a bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.