“HAYDİ ÇOCUKLAR NAMAZA” PROJESİ BAŞLIYOR

279

            İstanbul Server Gençlik ve Server Genç Hanımlar Derneği tarafından her yıl “Haydi Çocuklar Camiye” olarak organize edilen ve büyük ilgi gören proje, bu yıl salgın tedbirleri nedeniyle “Haydi Çocuklar Namaza” adıyla çocuklarla buluşacak.

            1 Şubat Pazartesi Sabah Namazı ile başlayıp, 14 Şubat Pazar Yatsı Namazı ile sona erecek yarışmaya başvurular başladı. Kaydolmak isteyenler, www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasından kayıt yapabilecekler.

ÇOCUKLARA GÜVEN ESAS OLACAK

            Geçmiş yıllarda Türkiye’nin farklı şehirlerinde belirlenen camilerde çeşitli etkinliklerin eşlik ettiği yarışmaya bu yıl çocuklar evlerinden veya bulundukları yerlerden katılacak. Kılınan namazlar kayıt sayfasındaki puanlama butonundan kıldığı vakitler için güven esasına dayalı olarak işaretleme yapacaklar. Dolayısıyla sağduyulu bir bireyin en önemli vasıflarından biri olan Güven, bu şekilde kazanım olarak çocuklara kazandırılmış olacak.

            14 gün boyunca çocukların her zaman vaktinde namaz kılarak puan kazanacağı “Haydi Çocuklar Namaza” ile ilgili bütün duyurular sosyal medya hesaplarından ve katılımcılara mesaj yoluyla yapılacak.

VAKTİNDE KILINAN HER NAMAZ PUAN KAZANDIRACAK

            Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara namaz kılmayı sevdirmeyi amaçlayan projeye katılım yaş sınırı yoktur. Ancak hediye çekilişi 6-13 yaş arası kız ve erkek çocuklar için yapılacak.

            Sabah Namazına 10 puan, Yatsı Namazına 8 puan verilen yarışmada, Öğle, İkindi ve Akşam Namazlarından ise 5’er puan verilecek. Sadece bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bir etkinlik olan Haydi Çocuklar Namaza projesi, iyi bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olacağı inancıyla düzenleniyor.

ARA ETKİNLİKLERDE SÜRPRİZ HEDİYELER VERİLECEK

            Proje sonunda 375 ile 462 arası puan kazananlar içerisinden, kura ile yapılan çekilişte 300 çocuğa sürpriz hediyeler verilirken, asıl ödülün ebeveynler ve büyükler tarafından verilmesi tavsiye ediliyor. Öte yandan eş zamanlı gerçekleştirilecek “En İyi Seccade Yapımı” ve “En İyi Namaz Köşesi Yapımı” yarışmalarında başarılı olan 3’er çocuğa sürpriz hediyeler verilecek.

PROJEYE BÜYÜK İLGİ

            Proje, Türkiye genelinde İstanbul Server Gençlik ve Server Genç Hanımlar Derneği tarafından organize edilirken, projenin Kahramanmaraş’ta yürütülmesinde Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ile Nida Hanımlar Dostluk ve Çevre Derneği birlikte destek vermektedir. Şu ana kadar Türkiye genelinden 50 bin çocuğun başvuru yaptığı projeye, Kahramanmaraş’tan bini aşkın çocuk kayıt yaptırdı. Yarışma kayıtları www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasından devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.