TÜRKOĞLULU İŞ İNSANI KÖYÜNE 84 GÜNDE OKUL YAPTIRDI

388

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Mustafa Narlı tarafından deprem sonrası Türkoğlu ilçesine bağlı Çakallıhasanağa mahallesinde 84 günde inşa edilen Hacı Mehmet Narlı İlk ve Ortaokulu açıldı. 

Yeni Okulumuzu Çocuklarımızın Hizmetine Sunduk

Programın açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı, “6 Şubat depremlerinde köyümüzdeki okulumuz yıkılmıştı. Bakanımızla birlikte hızlı bir aksiyon alarak köyümüze yeni bir okul yapma kararı aldık. Bu noktada destek veren aileme teşekkür ediyorum. 12 derslikli okulumuzu 84 günde tamamlayarak çocuklarımızın hizmetine sunduk. Bugün itibariyle Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edeceğimiz okul, 2020 yılında aramızdan ayrılan merhum kardeşim Hacı Mehmet Narlı’nın adını taşıyor” cümlelerini kaydetti.

Buluntu’dan Narlı Ailesine Teşekkür

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu, “Ülkemizin geleceği olan gençlerin burada yetişecek olması bizleri bir fabrika açılışını yapmaktan daha çok heyecanlandırdı. 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenmeyen hiçbir ferdimiz, tesisimiz, esnafımız yoktur. Herkes ciddi yaralar aldı. Depremden en çok etkilenenlerden birisi de Narlı ailesiydi. Daha fabrikalarının tadilatını yapmadan bu okulun yapımı için çalışmalara başladılar. 84 gün gibi kısa bir sürede şehrimize böyle bir okul kazandırdıkları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

84 Günde Yapımı Tamamlandı

Açılış programında konuşan Vali Mükerrem Ünlüer, “6 Şubat depremleri sonrasında bugün açılışını yaptığımız okulun inşası için Narlı Ailesi ve Valiliğimiz arasında protokol imzalandı. 84 gün gibi kısa bir sürede yapımını tamamlayarak çocuklarımızın eğitimi için hizmete sundular. Mustafa Narlı ve değerli ailesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlçemize Hayırlı Olsun

Türkoğlu’na kazandırılan yeni okulun hayırlı olmasını dileyen TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Bizleri çok mutlu eden bir etkinlik vesilesiyle bir aradayız. Böyle bir tesisi 84 gün gibi kısa bir sürede tamamlayıp eğitim öğretime kazandıran Narlı Ailesi’ne teşekkür ediyoruz. Yeni eğitim öğretim yılımızın da öğrencilerimiz, eğitimcilerimiz ve ailelerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Başkan Hayrettin Güngör ve beraberindeki heyet, protokol konuşmalarının ardından açılışı gerçekleştirilen okulda incelemelerde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

http://www.redhubvideos.net tikhub.pro