TÜRKOĞLU’NDA GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ İFTARI PROTOKOLÜ İLE YAPTI

215

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Ramazan Ayı vesilesiyle Türkoğlu’ndaki gazi, şehit ailelerimiz ve muhtarlarımızla iftar programında bir araya geldi.

Türkoğlu Kaymakamlığı ve Belediyesinin işbirliğinde düzenlenen iftar programı, Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı.

Daha sonra ise yapılan duaların ve okunan ezanın ardından hep birlikte iftar yapıldı.

Vali Coşkun şehit ve Gazi ailelerimizle burada yaptığı hasbihalde, “Ramazan Ayı’nın manevi atmosferinde iftar sofrasında şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve kıymetli aileleriyle bir arada olmaktan büyük onur duyuyoruz.

Bizim inancımızda şehitlik ve gazilik en yüce makamlardandır. Böylesine yüce bir makama, tarihte emsali görülmemiş bir fedakârlıkla kavuşan şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi mirası, milletimizin en değerli hazinesidir. Bizler de, böylesine fedakar evlatları yetiştiren şehit ve gazilerimizin kıymetli aileleri için ne yapsak azdır.

Bu mübarek aya huzurla ulaşmamıza vesile olan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı ve huzurlu bir ömür temenni ediyorum,” dedi.

Program, Şehidimiz Adil Kozanoğlu’nun kızları Belinay ve Irmak’ın okumuş olduğu Bayrak adlı şiirle son buldu.

Belinay ve Irmak Kozanoğlu

İftar programına, şehit ve gazi ailelerimizin yanı sıra Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, muhtarlarımız, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.